Sklep internetowy Selgros24.pl - zapraszamy na zakupy online - promocje, wyprzedaże, art. spożywcze i przemysłowe

Zasady nabywania wyrobów tytoniowych w Transgourmet Polska od 20 maja 2019 roku.

Podstawa prawna: ustawa z dnia 22 lutego 2019 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. 2019 poz. 638).

Od 20 maja 2019 r. obowiązywać będzie na terenie Unii Europejskiej system monitorowania i śledzenia ruchu wyrobów tytoniowych, który ma na celu zwalczanie nielegalnego obrotu wyrobami tytoniowymi.


Zgodnie z przepisami unijnymi wszystkie podmioty gospodarcze uczestniczące w obrocie wyrobami tytoniowymi, począwszy od producenta do ostatniego podmiotu gospodarczego przed pierwszym punktem detalicznym, zobowiązane będą rejestrować moment wejścia w posiadanie każdego opakowania wyrobu tytoniowego.

Od 20 maja 2019 r. podmioty gospodarcze nie posiadające kodów identyfikacyjnych EOID i FID nie będą mogły kupować papierosów i tytoniu do dalszej odsprzedaży.

 

Co nowe przepisy oznaczają dla klienta Selgros, który sprzedaje wyroby tytoniowe dalej?

1. Obowiązek zarejestrowania się i otrzymania kodów identyfikacyjnych EOID oraz FID od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW). Kod EOID identyfikuje PODMIOT - miejsce rejestracji działalności gospodarczej, natomiast kod FID identyfikuje każdy ZAKŁAD - punkt detalicznej sprzedaży papierosów. Przykład: przedsiębiorca posiadający 2 sklepy otrzymuje jeden kod EOID oraz 2 kody FID, po jednym dla każdego punktu sprzedaży.

Od 10 maja 2019 r. zarejestruj się przez oficjalną stronęwskazaną przez PWPW: 

id

 2. Konieczność przekazania Transgourmet Polska (Selgros Cash&Carry) kodów EOID i FID przed 20 maja 2019 r., w formie papierowej - pliki PDF, które otrzymacie Państwo od PWPW należy wydrukować i dostarczyć do Działu Obsługi Klienta wybranej hali Selgros.

Podmioty, które także dystrybuują wyroby tytoniowe do innych podmiotów gospodarczych, będą miały obowiązek rejestracji towaru na wejściu i wyjściu.

Wszystkie informacje na temat dyrektywy Track&Trace znajdziesz na stronie Ministerstwa Finansów:
https://www.podatki.gov.pl/akcyza/system-sledzenia-wyrobow-tytoniowych-track-trace/Proszę wybrać wersję gazetki