Sklep internetowy Selgros24.pl - zapraszamy na zakupy online - promocje, wyprzedaże, art. spożywcze i przemysłowe

OFERTA HoReCa

Selgros Cash&Carry już trzeci raz funduje Wigilię Caritas


38 ton żywności przekazało Selgros Cash&Carry na tegoroczną Wigilię Caritas. To już trzeci rok, kiedy firma angażuje się w organizację wyjątkowego wydarzenia na tak dużą skalę, dzięki czemu może mieć ono charakter ogólnopolski. W tym roku, podczas wigilijnych spotkań w 28 miastach w całej Polsce, przy wspólnym stole Caritas spotka się ponad 10 tysięcy samotnych i potrzebujących.

- Z Caritas w Poznaniu współpracujemy od ponad dekady, samej Wigilii partnerujemy od siedmiu. Obserwując, jak wiele jest osób, które potrzebują pomocy nie tylko materialnej, ale także obecności, poczucia wspólnoty, podjęliśmy decyzję, żeby zaangażować się w Wigilię na większą skalę i rozszerzyć ją na całą Polskę. Cieszymy się, że dzięki połączeniu sił z Caritas, aż 10 tysięcy osób w całej Polsce może cieszyć się prawdziwą Wigilią, przy tradycyjnym, wspólnym stole, spędzaną w towarzystwie życzliwych ludzi – mówi Cezary Furmanowicz, Dyrektor Marketingu Selgros Cash&Carry i Transgourmet.

 

Podobnie jak w zeszłym roku przy wspólnym stole Caritas spotka się ponad 10 tysięcy samotnych i potrzebujących.

 

Tegoroczna Wigilia Caritas, podobnie jak te w ubiegłorocznych latach, odbędzie się 24 grudnia w 28 miastach Polski, m.in. Częstochowie, Krakowie, Poznaniu, Gliwicach, Białymstoku i Kielcach. Na spotkania zaproszone są osoby ubogie, bezdomne, samotne i znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

– Wigilia kojarzy nam się z ciepłem, rodziną zgromadzoną wokół stołu nakrytego białym obrusem, zastawionego dwunastoma potrawami. Tak mówi tradycja, jednak nie każdy ma taką możliwość, dlatego Caritas już od wielu lat organizuje spotkania wigilijne dla wszystkich, którym brakuje bliskości, rodziny i świątecznego stołu. Wspólnota serc tych, którzy potrzebują i tych, którzy im służą jest w tych dniach niezwykle cenna. Chcemy, aby nikt nie czuł się samotny i zapomniany – mówi ks. Krzysztof Sroka, zastępca Dyrektora Caritas Polska.

W ramach partnerstwa firma Selgros Cash&Carry na potrzeby wigilii przekaże bezpłatnie produkty niezbędne do ich przygotowania i podania. Łącznie do oddziałów Caritas z poszczególnych diecezji i archidiecezji w całej Polsce, trafi 38 ton żywności, w tym ponad 3 tony patroszonego karpia, ponad 1,5 tony śledzia, tyle samo kapusty kiszonej, 3,5 tys. litrów koncentratu barszczu oraz 22,5 tys. litrów napojów. Ponadto, firma przekaże również produkty, dzięki którym spotkania mogą mieć świąteczną atmosferę, w tym prawie 5 km obrusu, a także elementy zastawy oraz okolicznościowe torby na prezenty. Wszystkie produkty dostarczane zostaną z hal handlowych zlokalizowanych w miastach lub w pobliżu miejscowości, w których odbywały się Wigilie Caritas.

-->

Proszę wybrać wersję gazetki