Sklep internetowy Selgros24.pl - zapraszamy na zakupy online - promocje, wyprzedaże, art. spożywcze i przemysłowe

Selgros fundatorem Wigilii Caritas 2018 dla niemal 10 tys. osób


To już 16 raz kiedy przy wigilijnym stole Caritas spotykają się samotni i potrzebujący. Współorganizatorem tego ważnego wydarzenia jest nasza firma, Selgros Cash&Carry, dzięki czemu może przyjąć ono charakter ogólnopolski. Na ten cel przekazaliśmy ponad 35 ton żywności. 

 

Udział w Wigilii Caritas jest już tradycją w naszej firmie. Z dużą satysfakcją obserwujemy, że dzięki naszemu zaangażowaniu, skala wydarzenia może się powiększać. Na co dzień dostarczamy produkty spożywcze do restauracji i sklepów, w tym szczególnym, świątecznym dzielimy się nimi również z osobami potrzebującymi w całej Polsce.

 

 

Akcja pod hasłem Wigilia Caritas odbywa się 24 grudnia w 24 miastach Polski, m.in. w Częstochowie, Krakowie, Poznaniu, Gliwicach, Białymstoku i Kielcach. Na spotkania zaproszone są osoby bezdomne, samotne i znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. To największe przedsięwzięcie wigilijne dla potrzebujących w kraju, co roku gromadzące około 10 tys. osób, które z różnych powodów nie mogą spędzić tego dnia inaczej. W przygotowanie potraw i organizację spotkań zaangażowanych zostało 2500 wolontariuszy.

 

 

 

W ramach wsparcia na potrzeby wigilii przekazaliśmy produkty niezbędne do ich przygotowania i podania. Łącznie do oddziałów Caritas z poszczególnych diecezji i archidiecezji w całej Polsce, trafiło niemal 3 tony patroszonego karpia, 1 tona śledzia, 3 tys. litrów koncentratu barszczu oraz 21 tys. litrów napojów. Ponadto podarowaliśmy również naczynia, sztućce i opakowania jednorazowe oraz okolicznościowe torby na prezenty. Wszystkie produkty dostarczano z hal handlowych zlokalizowanych w miastach lub w pobliżu miejscowości w których odbywały się Wigilie Caritas.

 

 

 

Proszę wybrać wersję gazetki