Sklep internetowy Selgros24.pl - zapraszamy na zakupy online - promocje, wyprzedaże, art. spożywcze i przemysłowe

OFERTA HoReCa


Święto Polskiej kuchni

 

2 czerwca w Pułtusku odbyła się jubileuszowa X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”, w którym wzięli udział uczniowie szkół gastronomicznych oraz zespoły reprezentujące restauracje i hotele z całej Polski. Celem konkursu jest promowanie polskiej kuchni oraz typowych dla niej składników. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować zimną lub gorącą przystawkę oraz danie główne, a wśród wykorzystanych przez nich produktów musiały znaleźć się cztery, wybrane wcześniej przez organizatorów. W tym roku były to miętus, jagnięcina oraz jogurt naturalny i borowiki. Rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach: młodych, zdolnych kucharzy oraz profesjonalistów, z których najlepsi otrzymali nominację do finału Kulinarnego Pucharu Polski 2018. Swoje kulinarne umiejętności mogli zaprezentować też zaproszeni goście: aktorzy i dziennikarze.

– Jestem niezwykle zaskoczony poziomem dań, które przygotowali uczestnicy. Muszę przyznać, że pomimo swojego młodego wieku – stanęli na wysokości zadania. Dania były przyrządzone bardzo profesjonalnie, odpowiednio doprawione i dopracowane. Jestem przekonany, że jeśli nasza młodzież będzie dalej tak prężnie rozwijać się gastronomicznie to już niedługo zbliżymy się do krajów takich jak Norwegia czy Stany Zjednoczone. Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy dlatego sądzę, że mamy na to ogromne szanse – mówi Marek Burkacki, Szef Instytutu Kulinarnego Transgourmet i Selgros.

– Konkurs to doskonała okazja do tego, by jak najwięcej się nauczyć, zarówno dla najmłodszych jak i nieco starszych uczestników. Możemy podpatrzeć jakich technik używają szefowie kuchni, usłyszeć od nich cenne rady, potrenować pod ich mistrzowskim okiem, to dla nas bardzo kształcące doświadczenie – dodaje Łukasz Florjańczyk, reprezentant Zespołu Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego w Warszawie.

 

Święto polskiej kuchni

 

Święto polskiej kuchni

 

Podczas X edycji Konkursu przewidziano również wiele zabaw i konkurencji dla dzieci np. na przygotowanie tarty czy finezyjnej kanapki. W nagrodę, uczestnicy otrzymali fartuchy z logo Selgros Cash&Carry.

Pomysłodawcą Konkursu jest Stefan Birek, Szef Kuchni w Hotelu Lord**** w Warszawie. W tym roku, zawody odbywały się pod Patronatem honorowym Ministra Środowiska oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Święto polskiej kuchni

 


Święto polskiej kuchni

 

Święto polskiej kuchni

 


Święto polskiej kuchni

 


Święto polskiej kuchni

 

Proszę wybrać wersję gazetki