Sklep internetowy Selgros24.pl - zapraszamy na zakupy online - promocje, wyprzedaże, art. spożywcze i przemysłowe

OFERTA HoReCa


Selgros Cash&Carry i Transgourmet wspierają

Kucharzy Doskonałych

 

Jedzenie zbliża ludzi, burzy bariery i pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Od 12 lat udowadnia to Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, które co roku organizuje Konkurs Umiejętności Kulinarnych dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Kucharz Doskonały”. Kolejny raz partnerem tego wyjątkowego wydarzenia było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, wspierane przez Selgros Cash&Carry i Transgourmet.

Konkurs Kucharz Doskonały to warszawskie wydarzenie, które skierowane jest do osób z niepełnosprawnością intelektualną, uczestników i uczniów placówek rehabilitacyjno-reintegracyjnych. Od ponad dekady Stowarzyszenie Otwarte Drzwi poprzez tę inicjatywę stara się wyrównywać szanse i ograniczać marginalizację osób niepełnosprawnych umysłowo.

– Organizując Kucharza Doskonałego przede wszystkim zależy nam na poprawie wizerunku osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ponadto, chcemy bezpośrednio wspierać te osoby i ich rozwój zawodowy. Udział w takim wydarzeniu to dla nich przede wszystkim dodanie wiary we własne umiejętności, dzięki czemu łatwiej później podjąć im zatrudnienie w branży gastronomicznej – mówi Katarzyna Niedźwiedzka, Koordynatorka Konkursu Kucharz Doskonały.

Selgros Cash&Carry i Transgourmet wspierają Kucharzy Doskonałych

 

W tegorocznej edycji zmierzyło się sześć dwuosobowych drużyn. Każdej z nich towarzyszyli wolontariusze ze Szkoły Gastronomicznej przy ulicy Poznańskiej 6/8 w Warszawie oraz artyści: Małgorzata Lipmann, Robert Moskwa, Jarosław Jakimowicz, Bilguun Ariumbaatar, Wojciech Sikora i Wiesław Tupaczewski. Kolejny już raz otuchy uczestnikom dodawała prowadząca konkurs, Joanna Brodzik.

Nie pierwszy raz w wydarzeniu Kucharz Doskonały swój udział miał również Selgros Cash&Carry. Szef powstającego Instytutu Kulinarnego Transgourmet i Selgros, Marek Burkacki zasiadał w jury konkursu.

 

Selgros Cash&Carry i Transgourmet wspierają Kucharzy Doskonałych

 

– Jesteśmy bardzo wdzięczni, że możemy brać udział w takich przedsięwzięciach. Na co dzień edukujemy naszych klientów oraz partnerów w obszarze najnowszych trendów kulinarnych, dlatego wiemy, że zdobywanie doświadczenia i wiedzy jest w tej branży bardzo ważne. Bardzo doceniamy inicjatywy takie jak Kucharz Doskonały, które z taką samą misją trafiają do osób zagrożonych wykluczeniem – mówi Marek Burkacki.

W ramach 12. edycji konkursu, kucharze mieli za zadanie przygotować polskie dania, oparte na tradycyjnej recepturze. Na stoiskach zespołów znalazły się produkty, które musiały zostać wykorzystane w serwowanych jury potrawach. Wśród oceniających znalazł się m.in. Jarosław Uściński, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukiernictwa.

 

Selgros Cash&Carry i Transgourmet wspierają Kucharzy Doskonałych

 

– Mam przyjemność obserwowania i oceniania zmagań uczestników Konkursu Kucharz Doskonały kolejny raz. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną są nierzadko wyjątkowo uzdolnione kulinarnie i doskonale odnajdujące się w zawodach branży gastronomicznej. Tegoroczna edycja udowadnia to ponownie. Wszystkie potrawy, które trafiły na jurorski stół były na bardzo dobrym poziomie i kosztowanie ich przyniosło mi wiele radości – komentuje tegoroczną edycję Jarosław Uściński.

Proszę wybrać wersję gazetki