Sklep internetowy Selgros24.pl - zapraszamy na zakupy online - promocje, wyprzedaże, art. spożywcze i przemysłowe

OFERTA HoReCa

Etap szkolny zakończony – konkurs we Wrocławiu rozstrzygnięty!


8 października odbył się ostatni półfinał konkursu kulinarnego dla szkół gastronomicznych organizowanego przez Transgourmet i Selgros Cash&Carry. Tym razem do rywalizacji stanęli reprezentanci Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu.

W konkursie wystartowało 8 dwuosobowych zespołów. Każdy z nich musiał przygotować danie główne, z wykorzystaniem składników obowiązkowych: kaczki, dyni piżmowej oraz suszonej śliwki. Przygotowane potrawy były oceniane za smak i wygląd potrawy, prawidłowe zastosowanie technik kulinarnych oraz odpowiednią temperaturę dania. Pracę uczniów oceniano też pod względem technicznym. Punkty można było zdobyć za prezencję zespołu, przygotowanie stanowiska pracy, czystość i higienę pracy, zużycie produktu, gospodarkę odpadami i organizację pracy.


Konkurs we Wrocławiu

Konkurs we Wrocławiu


Konkurs we Wrocławiu

 


Konkursowe dania oceniało Jury w składzie: Bartosz Peter (Kapitan Narodowej Reprezentacji Polski Kucharzy i Ekspert w Instytucie Kulinarnym Transgourmet), Dariusz Bodura (dyrektor hali Selgros Cash&Carry Wrocław-Długołęka), Sebastian Krauzowicz (Trener i Selekcjoner Narodowej Reprezentacji Polski Kucharzy) oraz Bogusława Wilk (przedstawicielka kadry nauczycielskiej Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu).

 

Konkurs we Wrocławiu

 


Rywalizacja podczas wrocławskiego półfinału była zacięta. Niektóre potrawy wyróżniały się wysokim poziomem zarówno pod względem smaku, jak i kompozycji na talerzu.Konkurs we Wrocławiu


Część zawodników biorących udział we wrocławskim półfinale wzięło udział w konkursie kulinarnym po raz pierwszy. Gotowanie pod presją czasu, zwracając uwagę na odpowiednią konsystencję, smak i kompozycję na talerzu, wymaga doświadczenia i treningu. Każdej z drużyn staraliśmy się przekazać wskazówki, na które warto będzie zwrócić uwagę podczas kolejnych konkursów: od technik przygotowywania mięsa, odpowiedniej konsystencji sosu, kompozycji kolorystycznej na talerzu, aż po istotne drobiazgi, takie jak unikanie układania świeżych ziół na gorących elementach dania. Wierzymy, że oprócz możliwości rozwoju, konkurs zapewnił uczniom także motywację i solidną dawkę wiedzy, którą będą dalej poszerzać – skomentował Bartosz Peter.

Osoby nagrodzone w półfinale to:

  • Emilia Czyrko i Dawid Wantrych za zajęcie I miejsca,


Konkurs we Wrocławiu

Konkurs we Wrocławiu

 

  • Adrian Godniewicz i Jakub Januszkiewicz za zajęcie II miejsca.

Konkurs we Wrocławiu

Konkurs we WrocławiuUczniowie zakwalifikowali się do finału w Instytucie Kulinarnym Transgourmet, w którym 20 listopada zmierzą się z uczniami ze szkół gastronomicznych z Łodzi, Wrocławia i Gdańska. Stawką w jest wartościowe stypendium, staż w restauracji Senses oraz reprezentowanie Polski w konkursie Les Chefs en Or w 2020 roku w Paryżu.Konkurs we Wrocławiu


Konkurs we Wrocławiu

Proszę wybrać wersję gazetki